חברת רומנו תשתיות תקשומערכות בקרת כניסהרת, מבצעת פרויקטים גדולים הכוללים קורא כרטיסים, בקרים ומערכות שו"ב עבור חברות בפריסה ארצית , מוסדות ומשרד הביטחון , באמצעות מוצרים טכנולוגיים מתקדמים של חברות מובילות כגון:

RISCO , VISONIC , PROVISION, ROSSLAR ועוד…

מידע נוסף...

בקרת כניסה ובטחון

בקרת כניסה הינה מוצר הכרחי בכל כניסה, אם זה בית עסק גדול או קטן שרוצה אבטחה על העסק שלו ואם זה אפילו בניין מגורים שרוצה שרק דיירי הבניין יוכלו להכנס בעזרת קוד או כרטיס.

בנוסף בקרות כניסה מתאימות לא רק לדלתות כניסה אלא גם לשערים בחניונים, בעזרת בקרת כניסה אף ניתן להגביל מספר כניסות למשתמש מסויים או להגביל את מספר הרכבים בחניון.

אז קודם כל עלינו להבין מהו בקר כניסה, בקר הוא בעצם מכשיר המקבל נתונים באיזו שהיא דרך – כלומר דרך קורא מגנטי, קורא קירבה  או קורא ביומטרי (כשמדובר בבקר כניסה) ויודע לבצע או לא לבצע איזו שהיא פעולה – בדרך כלל לשלוח "פולס" ולפתוח דלת או שער כניסה.

ישנם הרבה סוגים של בקרות כניסה נבדיל בניהם קודם כל בין בקרת כניסה עצמאית לבין בקרת כניסה ממוחשבת / רשתית, ההבדל הוא שבקרה עצמאית לא מחוברת לשום מחשב היא אך ורק מחוברת למקור מתח מכאן שרוב הבקרות כניסה הללו לא מראות מי נכנס מתי ומי מורשה להכנס.

לעומתה בקרה המחוברת לרשת יכולה להציג דוח של מי שנכנס, מתי הוא נכנס ומי בכלל מורשה להיכנס אך היא צריכה להיות במקום שבו יש נקודה עם חיבור לרשת.

הבדל נוסף הוא הטכנולוגייה, ישנם ארבע סוגים של טכנולוגיות שבהם משתמשים לבקרות כניסה עצמאיות:

קודן

קודן הוא בקר בעל לוח מקשים בד"כ הספרות 0-9 סולמית וכוכבית, בשביל לפתוח את הממסר ולפתוח את הדלת יש צורך רק בלהקיש את הקוד המוגדר בו – זהו פתרון לא מספיק טוב עבור מקומות הרוצים בטחון מלא אך ניתן לראות הרבה קודנים בבנייני מגורים בד"כ בגלל עלותם הנמוכה.

בקרת כניסה עצמאית (OFF-LINE) עם קורא כרטיסים מגנטיים

בקרת כניסה עם קורא כרטיסים מגנטיים העובדת כיחידה עצמאית כלומר בשביל לעבוד היא לא צריכה שום דבר חוץ ממתח.

אם כך אז איך ניתן להגדיר משתמשים בבקרה זו ? ישנם כרטיסי מסטר לכל בקרה שבעזרתם ניתן להוסיף או להוריד כרטיסים מהבקרה, ישנם כמה יתרונות לבקרה מסוג זה:

בקרת כניסה פשוטה, ניתן ללמוד בקלות כיצד להוסיף ולהוריד משתמשים, בנוסף ניתן להתקינה בכניסה מרוחקת ללא צורך בחיבור למחשב.

בקרת כניסה עם קורא קירבה

בקרת כניסה עם קורא קירבה העובדת כיחידה עצמאית, בגלל שקורא מסוגל לקרוא תגים ממרחק אין צורך להעביר תג בתוך הקורא כמו כרטיס מגנטי – מה שמונע בלאי בקורא עצמו, בנוסף תגי קירבה קטנים יותר מכרטיסים ומתחברים בד"כ בקלות לצרור מפתחות.

ניתן ללמוד בקלות כיצד להוסיף ולהוריד משתמשים, אך לעומת זאת החיסרון בבקרה זו ובבקרה עם קורא מגנטי הוא שניתן להעביר כרטיסים ותגים בין אנשים וניתן אף לשכפל כרטיסים אלו, למניעת מצבים כאלו ישנה עוד סוג של בקרה…

בקרת כניסה ביומטרית

בקרת כניסה מתקדמת העובדת כיחידה עצמאית המשלבת בתוכה קורא טביעת אצבע, ניתן להוסיף מורשים בעזרת תגי מסטר, היתרון של בקרת כניסה ביומטרית לעומת הבקרות האחרות ברור כיוון שאי אפשר לשכפל או להעביר טביעת אצבע.

מערכת בקרת כניסה ממוחשבת   ON-LINE

בקרת כניסה מרושתת היא בקרה המחוברת למחשב דרך הרשת וניתן לנהל מורשים דרך המחשב.

היתרון בבקרת כניסה המחוברת לרשת הוא שניתן לנהל מעקב אחר מורשים ולדעת מיידית על פתיחת דלת או ניסיון פתיחת דלת.

בנוסף ניתן לרוב להגדיר ימים ושעות עבודה לכל דלת ולכל עובד ואף לראות את התמונה של העובד בזמן שהוא פותח דלת מסויימת.

ניתן גם למצוא בקרות כניסה פשוטות המשלבות מספר טכנולוגיות לאבטחה מקסימלית – כלומר בשביל להכנס לחדר מסויים יהיה צורך גם בהעברת כרטיס וגם בהקלדת קוד.

עבודות שעשינו בתחום:

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן ,בון ג'ובי

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן ,אצטדיון פ"ת

תשתיות תקשורת מחשבים ,טלפונייה ובקרת מיבנה בחברת גינדי

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן , יד אליהו

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן , בלומפילד

מערכת בקרת מבנים ומצלמות אבטחה במיקרוסופט