תשתיות תקשורת

חברת רומנו תשתיות תקשורת מציעה ללקוחותיה מענה כולל לתשתיות תקשורת מחשבים וטלפוניה הן בתחום הפסיבי והן בתחום האקטיבי. בין פתרונותינו השונים נמנים: הקמה ואחזקה של רשתות תקשורת (אזוריות, מקומיות ואלחוטיות) ושל חדרי תקשורת ייעודיים וזאת כדי לענות על צרכי הלקוח בצורה מיטבית.

מידע נוסף...

בחברת רומנו תשתיות תקשורת עובדים אנשי מקצוע מעולים בעלי ניסיון רב, המאתרים ביחד עם הלקוח את צרכיו ולאחר מכן מתכננים ומבצעים את הפרויקטים,תוך פיקוח ומתן תמיכה מקצועית לאורך כל התהליך.
תשתיות אקטיביות
אספקת והתקנת ציוד אקטיבי – מתגים, נתבים Access points, ועוד.

תשתיות פסיביות


הקמת חדרי תקשורת:
התקנת תשתית תקשורת פסיבית, הכוללת פריסת כבילה אופטית ונחושת, אלמנטים לייצוג משתמשים ואביזרי קצה ממיטב היצרנים בעולם, עד רמת CAT 7 .

ביצוע תשתיות תומכות תקשורת:

 • התקנת תשתיות פסיביות הכוללות פריסת תעלות מסוגים שונים.
 • התקנת מערכות בטיחות (כגון מערכות גילוי אש וכיבוי בגז).
 • התקנה של ארונות תקשורת, לוחות חשמל, שרתים וחוות שרתים,
 • רישות תשתיות פסיביות ואלחוטיות פנים מבנה. פריסת כבלי תקשורת מחשבים וטלפוניה, בכל הרמות ועד רמת CAT 7.
 • התקנת אביזרי קצה/עמדות עבודה למשתמשים ע"פ דרישת הלקוח.
 • פריסת תשתיות אופטיות החל מהזנות ראשיות וגישורים בין חדרי תקשורת משניים ועד          (Fiber To The Desk (FTTD.
 • התקנת רשתות אלחוטיות ורכיבים אקטיביים בתוך המבנה.
 • רישות תשתיות פסיביות ואלחוטיות חוץ מבנה.
 • התקנת כבילת נחושת ואופטיקה משוריינת בתוואי תת-קרקעי ועילי.
 • התקנת תשתיות חיצוניות הכוללות גובים וצינורות הזנה מהם ואליהם, עמודי עץ וארונות סעף בתקן בזקלעמידות גבוהה בכל מזג אויר.
 • ביצוע עבודות אופטיקה, כולל ריתוך וביצוע בדיקות באמצעות  T.D.R.

מידע כללי

תקשורת קווית

תקשורת קווית היא תקשורת שבמסגרתה המידע :קול, תמונה, נתונים עובר בין הצדדים המתקשרים באמצעות כבל היוצר תשתיות תקשורת ביניהם: תיל נחושת, כבל קואקסיאלי, סיב אופטי וכדומה. מושג זה ניצב כנגד דרך התקשורת המשלימה אותו, תקשורת אלחוטית, המתבצעת ללא חיבור בקו תקשורת. שימוש בתקשורת קווית מצריך פריסה של קווי תקשורת. פריסה זו נעשית ברשת מקומית (בבניין מסוים או בקמפוס מסוים) או ברשת אזורית, המצריכה לעתים פריסת כבל תת-ימי המחבר בין יבשות שונות. בתחילת דרכה של התקשורת האלקטרונית, היא פעלה בתקשורת קווית בלבד, בטלגרף, בטלפון וכדומה. לאחר מכן פותחה תקשורת אלחוטית בגלי רדיו. שתי דרכי התקשורת מתקיימות זו בצד זו: תקשורת טלפון החלה באמצעות תשתית קווית וכעת ניתנת גם באמצעות תקשורת אלחוטית. שידורי טלוויזיה החלו בתקשורת אלחוטית (גלי רדיו) וכעת ניתנת גם באמצעות תקשורת קווית (טלוויזיה בכבלים). פעמים רבות מתקיים שילוב של שתי דרכי התקשורת באותה שיחה. דוגמאות: שיחת טלפון בין יבשתית, שחלקה נעשה בתקשורת קווית וחלקה בתקשורת אלחוטית באמצעות לוויין תקשורת) טלפון אלחוטי ביתי, שבו הקשר בין המטלפן לעמדת הבסיס שבביתו נעשה בתקשורת אלחוטית, והקשר מעמדת הבסיס למרכזייה נעשה בתקשורת קווית. שיחה מטלפון קווי לטלפון סלולרי.

קו תקשורת

קו תקשורת הוא סוג של ערוץ תקשורת, המשמש להעברה של תקשורת אלקטרונית מנקודה לנקודה (לעתים נקרא בקיצור: נל"נ). ישנם קווי תקשורת מסוגי מדיה שונים. הנפוצים והוותיקים שבהם הם זוגות של תיילי נחושת, שבמקור (המאה ה-19) העבירו טלגרפיה (בקוד מורס) ולאחר מכן גם שיחות טלפון לסוגיהן השונים. כיום מעבירים על גביהם שיחות טלפון וגם אינטרנט מהיר בטכנולוגיית ADSL.

אינטרנט בכבלים

אינטרנט בכבלים הוא יצירת תקשורת בין ספק שירותי אינטרנט (ISP) ובין צרכן של שירותים אלה (משתמש ביתי או עסקי), באמצעות תשתית הכבלים שהונחה לשם אספקת שירותי טלוויזיה בכבלים. העברת תקשורת IP (בעיקר גישה לאינטרנט) בכבלים היא טכנולוגיה נפוצה לתקשורת נתונים ברוחב פס גבוה. בישראל, טכנולוגיה זו, אשר בשימוש על ידי חברת הכבלים HOT מהווה מתחרה עיקרית לטכנולוגיית ה־ADSL אשר בשימוש על ידי חברת התקשורת הגדולה בישראל, בזק.

סיב אופטי

סיב אופטי הוא סיב מחומר שקוף (בדרך כלל זכוכית) המאפשר העברת אור מקצהו האחד לאחר, ומבוסס על העקרון הפיזיקלי הנקרא החזרה גמורה (או החזרה מלאה) של קרן אור. את הרעיון להשתמש בסיביזכוכית להעברת מידע הגה הסיני צ"ארלס קאו (Charles Kao) כבר ב-1966. הוא הבחין ביתרונות של שיטה זו על פני העברת אותות חשמליים בכבלי נחושת, שבהם האות סובל מניחות גבוה ככל שהמרחק (אורך הכבל) גדל. ב-1970 יוצר הסיב האופטי הראשון על ידי מספר חוקרים בחברת הזכוכית האמריקאית קורנינג.

טלפוניה

טלפון הוא אמצעי תקשורת המאפשר העברת קול דו-כיוונית, כאותות חשמליים, למרחקים, בעזרת כבלים מוליכים (העשויים בדרך-כלל נחושת או סיבים אופטיים) ובאמצעות התקני קשר רדיו שונים. המילה טלפון מורכבת משתי מילים יווניות, "טלה" שפירושה מרחק ו"פון" שפירושה קול. מרכזיית טלפון משמשת לקישור בין שני המשוחחים בשיחת טלפון. מרכזיות הטלפון הראשונות היו ידניות: יוזם השיחה היה מבקש ממרכזן לקשר אותו עם יעד השיחה המבוקש. בשלב מתקדם יותר החלו לפעול מרכזיות חשמליות ואלקטרוניות, שבהן הקשר נעשה באמצעות חיוג מספר טלפון, ללא מעורבות של מרכזנית. עם זאת, עדיין נעשה שימוש במרכזיות המופעלות בידי אדם, בעת חיוג לארגון שבו אין מרכזייה פנים ארגונית, וכאשר מספר הטלפון הפנימי המבוקש אינו ידוע למטלפן.

עבודות שעשינו בתחום:

תשתיות תקשורת והתקנת ציוד אל חוטי בחברת אלתו

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן ,בון ג'ובי

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן ,אצטדיון פ"ת

תשתיות תקשורת מחשבים ,טלפונייה ובקרת מיבנה בחברת גינדי

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן , יד אליהו

מערכות בקרה ותשתיות תקשורת בחברת לאן , בלומפילד