מערכות אבטחה ומצלמות

חברת רומנו תשתיות תקשורת, בעלת ניסיון רב באפיון, תכנון, אספקה הקמה ותחזוקת מערכות ביטחון ואבטחה מבוססות מערכות שליטה ובקרה משולבות מערכות טמ"ס מגוונות ומותאמות לדרישות הלקוח.

חברת רומנו תשתיות תקשורת מובילה במתן פתרונות אינטגרציה בתחום מערכות טמ"ס החל ממצלמה בודדת ועד למערכות משולבות הכוללות מספר רב של מצלמות ומערכות ניהול ושליטה.

אנו מתקינים מצלמות IP ואנלוגיות בתצורות שונות DOME, BOX, PTZ, THERMAL, BULLET
לכלל סוגי ההתקנות ותנאי הסביבה ממיטב החברות המובילות בענף זה.

מידע נוסף על סוגי מצלמות

מצלמות אבטחה

מיון שימושים לפי אופי המשימה:

  • חישה מרחוק, למשל מבט על מצב התנועה בצומת רחוק כדי לכוון את הרמזורים בו מרחוק או שמירת מרחק בטיחותי מחפץ מסוכן שיש לבחון ממבט קרוב.
  • ראייה מרחבית, למשל מבט בו זמני על כל שעריו של מתחם מאובטח.
  • צירוף למכשיר הקלטה לצורך תיעוד או התרעה מתיעוד, למשל תיעוד עבירות תנועה או התראת גנבים בעזרת מצלמות בולטות המצלמות את סחורה שמושכת גנבים.
  • מגדלת אלקטרונית – צירוף טלוויזיה במעגל סגור למכשור אלקטרוני לצורך מניפולציה על התמונה הנראית בעין בלתי מזוינת, למשל מכשיר טכנולוגיה מסייעת לאנשים עם לקות ראייה המגדיל במהירות חומר קריאה מודפס מעבר ליכולות של זכוכית מגדלת. מכשיר כזה יכול גם לעשות מניפולציות פשוטות אחרות על חומר הקריאה כמו לשנות את צבעיו משחור על גבי לבן לצהוב על גבי שחור.

מיון שימושים לפי תחומי עיסוק בולטים:

  • פעילות משטרתית, משפטית ואבטחתית.
  • ניהול מרחוק (תנועה, שדות קרב וכיוצא בזה).
  • טכנולוגיה מסייעת ללקויי ראייה.
  • מכשור ניתוח ואבחון רפואי – החדרת מצלמה זעירה במעגל סגור אל הגוף מאפשרת לראות את פנים הגוף מבלי לבצע בגוף חתכים נרחבים.
  • נהיגה – הפחתת "השטח המת" שהנהג אינו יכול לראות במראות.

CCTV Day Black & White

מצלמת אבטחה שחור-לבן הינה בין המצלמות הטובות ביותר עבור תפקידי אבטחה, כיוון שמשאבי המערכת אינם מתבזבזים מהעברת הצבע וכתוצאה מכך איכות התמונה הינה גבוהה ביותר. הדבר נובע עקב כך שבשחור/לבן הרזולוציה הינה גבוהה יותר ובנוסף רמת הרגישות לאור גבוהה יותר דבר שמאפשר צפייה באזורים לא מוארים במיוחד.

CCD (Charge Coupled Device)‎

טכנולוגית ה-CCD בנויה משלוש שכבות כאשר השכבה האמצעית היא שכבה מבודדת, אנרגיית האור חודרת לשכבה התחתונה וגורמת להעברת אלקטרונים אל השכבה העליונה, ככול שעוצמת האור גדלה יותר אלקטרונים רבים יותר יעברו לשכבה העליונה, לאחר מכן המטען החשמלי שנוצר בן השכבות מומר לאות דיגיטאלי.

מצלמות צבע מתחלפות. Day Night

מצלמות צבעוניות אשר הופכות למצלמות שחור לבן בעת ירידה ברמת האור, הן מצוידות בחיישן  המודד את רמת האור הנקלט בעדשה ומעביר את המצלמה למצב לילה בשחור לבן.

מצלמות IR

קימים שני סוגים של מצלמות IR מצלמות בעלות תאורת IR עצמית ומצלמות בעלות תאורת IR חיצונית. מצלמות הIR הינן מצלמות אשר יודעות לפענח תאורת IR כתאורה רגילה ולהציג תמונה מוארת. המצלמות בעלות תאורת IR עצמית הינן מצלמות אשר בגופן פזורים פנסי אינפרה אדומים המאירים את אזור הצפייה. והאור המוחזר מאזור הצפייה בונה את התמונה.

מצלמות IP

מצלמה פרוטוקול אינטרנט, או מצלמת ה-IP, היא סוג של מצלמת וידאו דיגיטלית מועסקות בדרך כלל למעקב, ושלא כמו טלוויזיה במעגל סגור אנלוגי (טלוויזיה במעגל סגור) מצלמות יכולות לשלוח ולקבל נתונים באמצעות רשת מחשבים ובאינטרנט. למרות שרוב המצלמות שעושות את זה הן מצלמות רשת, "מצלמת IP" טווח או "netcam" מיושם בדרך כלל רק לאלה המשמשים למעקב.

ישנם שני סוגים של מצלמות IP:

מצלמות IP מרכזיות, הדורשים מקליט וידאו מרכזי ברשת (NVR) כדי להתמודד עם ניהול הקלטה, וידאו ואזעקה.

מצלמות IP בוזר, שאינו דורשים מקליט וידאו ברשת מרכזי (NVR), כמו המצלמות יש פונקצית הקלטה מובנית, ולכן יכול להקליט ישירות לאמצעי אחסון המקומי, כגון כונני פלאש וכונני דיסק קשיחים או לאחסון ברשת מצורפת סטנדרטית .

עבודות שעשינו בתחום:

מערכת בקרת מבנים ומצלמות אבטחה במיקרוסופט